podstawki-pod-kwiaty-doniczkowe

Podstawki pod kwiaty

Wielu z nas uwielbia kwiaty, ich urokliwy wygląd i zapach. Kwiaty cięte nie są jednak najlepszym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzują się nietrwałością, mogą żyć w wazonie z wodą jedynie około tygodnia, w dodatku muszą mieć ku temu przychylne warunki.

Dlatego też popularnością cieszą się kwiaty doniczkowe. Posiadając takie rośliny, niezbędne są podstawki pod kwiaty. Pozwalają one uniknąć zalania tych mebli, na których znajdują się doniczki. Przytrzymują też naczynie, co pozwala na dokładną prezentację rośliny. W przypadku naszego dłuższego wyjazdu i pozostawieniu kwiatów bez opieki, możemy pozostawić większą ilość wody czy nawet nawozu właśnie w takim miejscu. Jest to bardzo praktyczne i rozwiązuje problem usychania roślin. Podstawka pod doniczki jest więc niezwykle praktyczna. Niezwykle istotne jest także to aby swym wyglądem odpowiadała ona samej doniczce – w ten sposób wydobędziemy z rośliny całe piękno.

Jest jeszcze inny sposób na uwypuklenie zalet kwiatów doniczkowych – stojaki pod kwiaty doskonale prezentują liście, łodygi i same kwiaty, które tak bardzo kochamy ze względu na ich wygląd i właściwości. To także doskonały element wystroju pokoju, bardzo popularny jeszcze kilka lat temu.